Pestrecová kúra ako záchrana pečene. Ako spoznať kvalitný Ostropestrec?

Pestrec mariánsky je niektorými ľuďmi považovaný za takmer zázračnú rastlinu. A niet divu! Tento majestátny bodliak vás totiž dokáže zachrániť v prípade mnohých zdravotných ťažkostí. V ktorých situáciách ho oceníte a čím nám vlastne Pestrec prospieva? Pestrec mariánsky (Ostropestrec mariánsky, Kristova koruna, Strieborný bodliak, latinským názvom Silybum marianum) je jedno-až dvojročná rastlina, ktorá pôvodne pochádza z Kanárskych ostrovov, ale ktorá sa postupne rozšírila po celom Stredomorí, kde ju môžete vidieť na okrajoch ciest alebo suchých lúk. So svojimi až 150 centimetrami je tento bodliak popravde neprehliadnuteľným. Bylinu poznali už v antike, kde ju využívali ako mocnú liečivku. A zdravie Pestrec zachraňuje dodnes, predovšetkým ako vzpruha pre pečeň, celkový detox organizmu či ako prevencia ochorení pečene.

Sila antioxidantov

Čomu vlastne Pestrec mariánsky vďačí na svoje účinky? Semená tejto rastliny obsahujú zmes silných antioxidantov, ktorá sa súhrnne nazýva Silymarín a ktorej sa pripisujú protizápalové a antivírusové účinky. Pozitívne vďaka tomu ovplyvňuje zdravie pečene, žlčových ciest, ale aj čriev. Sylimarin pomáha regenerovať pečeňové bunky a chráni ich tak pred vniknutím škodlivých látok, podporuje produkciu žlče a pomáha regulovať hladinu cukru či cholesterolu v krvi. Na priaznivých účinkoch Pestreca sa podieľajú aj cenné nenasýtené mastné kyseliny, ktoré hrajú dôležitú úlohu pri vstrebávaní vitamínov a minerálov, čím pomáhajú posilňovať imunitný systém. Okrem už spomínaného vplyvu na pečeň či imunitu sa Pestrec osvedčil tiež svojimi účinkami na kardiovaskulárny systém, cievne steny, pri nízkom krvnom tlaku, ale aj v boji proti únave, migrénam alebo pri depresiách a závratoch.

A v ktorých situáciách sa po Pestreci oplatí siahnuť?

1. Keď pečeň volá o pomoc

Vzhľadom k tomu, že pôsobenie Pestreca na našu pečeň je najväčšou výhodou tejto bylinky, bola by škoda ho odbiť dvoma riadkami. Aj preto, že pečeň patrí k najdôležitejším orgánom v našom tele. Podieľa sa na množstve procesov, predovšetkým na tráviacich a detoxikačných. Lenže väčšina z nás si pečeň ničí nevhodným životným štýlom (tučné jedlá, alkohol, fajčenie, nedostatok pohybu…), a preto je potrebné dopriať jej pravidelne „ozdravnú kúru“. A to ešte skôr, než sa oslabená funkcia pečene prejaví výraznejšie. Cítite sa unavení, vaše zažívanie už nie je tým, čo bývalo, máte nafúknuté brucho a občas vás pobolieva pod pravými rebrami? Práve tak sa môže prejavovať oslabená alebo stukovatená pečeň (ktorá v konečnom dôsledku môže viesť k nebezpečnej a život ohrozujúcej cirhóze). V rámci prevencie, či ako prvá pomoc potom môže zafungovať práve Pestrec mariánsky, respektíve jeho plody, ktoré pečeň úspešne regenerujú. V prípade ochorenia pečene (mononukleóza, žltačka a pod.) bylinka podporuje tradičnú liečbu a napomáha rýchlejšiemu uzdraveniu.

2. Keď chcete schudnúť

Chudnutie sprevádza veľa ľudí prakticky celý život. Diéta – schudnutie – jojo efekt – ďalšie kilá navyše – diéta… Tiež sa v tomto začarovanom kruhu spoznávate? Potom je možno na čase opustiť všetky možné drastické diéty a hladovanie, ktoré vaše telo ešte viac „rozhodí“, a zamerať sa na celkovú úpravu životného štýlu. Na to, čo jete, ako sa (ne)hýbete, ako dodržiavate pitný režim … Neustále výkyvy hmotnosti sú pre náš organizmus vyčerpávajúce, o tom, že kilogramy navyše nášmu zdraviu vôbec neprospievajú, netreba dlho písať. Ako zdravé chudnutie pomocou vhodnej stravy a pohybu podporiť? Áno, hádate správne, pomocou Pestreca. Vzhľadom k tomu, že napomáha pečeni, ktorá sa podieľa na štiepení tukov a eliminácii toxínov, ktoré má nefunkčná pečeň problém spracovávať, je pri zhadzovaní kíl silným spojencom. Okrem toho dokáže spoľahlivo zasýtiť, napomáha tráveniu a vláknina, ktorú obsahuje čistí črevné steny.

3. Keď telo túži po detoxikácii

Ste unavení, často vás bolí hlava, máte problémy so sústredením, problémy s pleťou, chýba vám energia a o tom, že na vás skočí každý bacil, ktorý ide okolo, ani nehovoriac? Potom váš oslabený organizmus potrebuje poriadnu vzpruhu. A tiež očistu od toxínov, ktoré môžu s vaším stavom súvisieť. Pečeň je prirodzeným „odbúravačom“ škodlivých látok, lenže niekedy už je tak vyčerpaná, že je potrebné jej pomôcť. Detoxikáciu vám významne uľahčí (a tiež zefektívni) práve Ostropestrec. Spoločne s odľahčeným jedálničkom a ďalšími zmenami smerom k zdravému životnému štýlu predstavuje dokonalý prostriedok pre očistu organizmu. Odstraňuje z tela toxíny, podporuje regeneráciu pečene, odvracia účinky alkoholu, škodlivín z potravy i ovzdušia, navráti stratenú energiu a pod.

Idem do toho – vsádzam na kvalitný a overený Ostropestrec

Hovoríte si, že aj pre vás by bol Pestrec mariánsky riešením mnohých ťažkostí či pomocníkom na ceste k zdravšiemu a štíhlejšiemu telu? Potom na nič nečakajte a doprajte si (a predovšetkým svojej pečeni) Pestrecovú kúru. Odkladaním nič nezískate – veď vaša pečeň pracuje nepretržite, a tak si zaslúži úľavu čo najrýchlejšie. Avšak pozor! Na trhu nájdete veľa prípravkov z Pestreca, je potrebné vybrať si naozaj kvalitnú kúru. Inak totiž hrozí, že váš organizmus nedostane dávku prospešných látok v dostatočnej sile a vy len vyhodíte peniaze za nie príliš účinnú kúru. Radšej sa teda vyhýbajte najrôznejším pochybným ponukám, podozrivo „výhodným“ a lacným produktom. Takéto výrobky totiž kvôli nízkemu obsahu silymarínu a ďalších látok žiadnu službu pečeni neurobia. Stratíte tak nielen peniaze, ale aj to najcennejšie – čas, za ktorý už mohla byť vaša pečeň zregenerovaná. Ak už máte tieto informácie, je jasné aj to, že očista pečene nemôže z logických dôvodov trvať  len napr. 10 dní, ako niektorí bezostyšne sľubujú. Pokiaľ bola pečeň zaťažovaná dlhšie obdobie (napr. niekoľko rokov), jej regenerácia si vyžaduje adekvátny čas. Pestrec sa predáva v najrôznejších formách – od čajov, cez olej, až po tabletky. Ale z hľadiska obsahu prospešných látok a tiež dopadov na našu pečeň je preukázateľne najúčinnejší drvený plod. Taký nájdete v našej ponuke. Drvené plody z nášho obchodu navyše počas spracovania nie sú vystavené teplotám nad 40 stupňov, aby nestratili nič zo svojich účinkov. Okrem toho sú zabalené vo vzduchotesných a opätovne uzatvárateľných sáčkoch so „zipsom“, takže nehrozí oxidácia. Skrátka a dobre, ak už sa rozhodnete Pestrecovú kúru podstúpiť, neznižujte jej účinok nekvalitným výrobkom!

Pestrecová kúra – ako to vlastne prebieha?

Ideálna Pestrecová kúra by mala trvať 12 týždňov. Za tento čas dôjde k všetkým potrebným zmenám v tele, k detoxikácii a naštartovaniu regenerácie pečene. Výhodou je, že užívanie drveného plodu Pestreca nie je žiadna veda a nijako vás neobmedzuje. Počas 12 týždňov užívate buď 4-krát denne 1 čajovú lyžičku, alebo 2-krát denne 2 čajové lyžičky, a to 45 minút pred jedlom alebo po ňom (prípadne hodinu, ak chceme konzumovať alkohol, mlieko alebo ťažšie stráviteľné jedlo). Je to jednoduché – lyžičku drvených plodov vložíte do úst a zapijete dostatočným množstvom vody. Pestrecovú kúru môžete pokojne absolvovať aj niekoľkokrát ročne.

Čo sa deje s vaším telom

Počas spomínaných 12 týždňov dochádza vo vašom tele k množstvu očistných procesov a zmien, pričom veľa z nich môžete pozorovať sami.

Prvé 2 týždne

Štartuje detoxikácia a regenerácia pečene, ktorá začína odbúravať nahromadený tuk. Prvé zmeny zaznamenáte tiež na zažívaní – začína sa čistiť črevná stena, spravidelní sa vyprázdňovanie. Počas prvých 10 dní sa odporúča zdvojnásobiť dávku Pestreca, aby bol účinok naozaj intenzívny.

3. až 4. týždeň

Telo pokračuje v detoxikácii, vďaka zmenám v tráviacej sústave je schopné vstrebávať viac dôležitých živín. Zažijete prvý príval energie, naopak ustupujú bolesti hlavy a tiež únava.

6. týždeň

Zatiaľ čo vy vidíte prvé zmeny v zrkadle (problémy s pleťou ustupujú, pokožka je žiarivejšia, váš pohľad má väčšiu „iskru“), účinky Pestrecovej kúry sú po 6 týždňoch viditeľné aj na výsledkoch krvných testov, a to predovšetkým na poklese škodlivého cholesterolu.

8. až 11. týždeň

Detoxikácia pečene ide na plné obrátky, zažívanie šliape ako hodinky. A vy máte oveľa lepšiu náladu, po nevysvetliteľnej únave, ktorá vás trápila pred začiatkom kúry, nie je ani stopy.

12. týždeň

Pečeň je zregenerovaná a zbavená tuku, zlepšené trávenie umožňuje dokonalé vstrebávanie vitamínov, minerálov a ďalších dôležitých živín, krvné testy ukazujú hodnoty, za ktoré vás lekár určite pochváli. Mimochodom, tuku sa zbavila nielen vaša pečeň, ale aj vy ste prišli o niekoľko nadbytočných kilogramov. Vaša pokožka žiari zdravím, máte kopec energie a chuti do života. Podrobnejšie informácie o priebehu 12 týždňovej Pestrecovej kúry sa dozviete TU. Je teda jasné, že Pestrec predstavuje pre naše telo vzpruhu, ktorú v dnešnej uponáhľanej dobe potrebuje. Pustite sa preto do ozdravnej kúry pre svoju pečeň ešte dnes!

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,